Hizmetlerimiz

Pire İlaçlama

Pire istilaları genellikle bir evcil köpek veya kediden gelir.pireler dışarıdayken hayvana yapışır ve daha sonra kürklerinde ve içeride uyuduğu yerlerde yayılırlar. Hem ev hem de avlu için pire oluşumu önleme zor olabilir. Proaktif bir yaklaşım olmadan, herhangi bir evcil hayvan sahibi bir istilaya karşı savunmasızdır.

Kan Emmek İçin “Canlı Bul” Prensibi

Pireler hayatta kalabilmek için kan emebilecekleri bir canlı seçerler.pireler daha önce beslendikleri canlıdan ayrıldıktan sonra daha büyük problem haline gelebilirler.Sonrasında pireler kendilerine beslenecekleri başka canlılar aramaya odaklanırlar.bu duruma örnek vermek gerekirse ör: farenin üstünde yaşayan pireler farenin eve girmesiyle kapalı mekana girerler ve fare kurulan tuzaklarla ölduruldüğünde veya yakalandığın da üstündeki pireler evin içinde kalmış olurlar ve kendilerine ev sakini insanlar veya evcil hayvanları hedef seçerler.

Pire Nasıl Yok Edilir?

Pire ısırıkları, ev sahibinden çok sayıda şişmiş kaşıntılı iz bırakabilir. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilirler ve çeşitli hastalıkları iletebilirler. Kürklü hayvanlar en çok risk altındadır. Pireler insanları ve evcil hayvanları ısırır ve büyük bir sıkıntı olabilir. Yakın tarihli bir CDC(Amerika merkezli hastalık kontrol ve önleme merkezi) bildirisine göre, pire ısırıklarından kaynaklanan hastalıkların sayısı 2004 ile 2016 arasında üçe katlandı.Bir pire istilasının en ciddi yönü, genellikle, ortadan kaldırılması gereken zaman ve çabadır. Sorunla başa çıkmak etkilenen hayvanların tedavi edilmesini, pire yayılım alanlarının temizlenmesini ve pirelerin geri dönmesini önlemek için önleyici tedbirler almayı gerektirir.

Pirelerden Nasıl Kurtulabilirim?

Pirenin yavru gelişim aşaması doğa tarafından adeta gizlenmektir. Ev sahibi pire oluşumu ile ilk karşılaştığı aşamada direkt olarak profesyonel yardım alması gerekir.onaysız ürün kullanılması da bu problemin kaynağının ortadan kalkmasına yardımcı olmayacaktır.Bir İstanbul böcek ilaçlama teknisyeni kapsamlı bir inceleme yapacak ve pire nüfusunun olgunlaşmamış aşamalarının bulunduğu alanları belirleyecektir. Denetim tamamlandıktan sonra, bir sonraki adım pire yönetim planını hazırlıyor. Bu plan şunları içerecektir:

Eğitim: Pire yaşam döngüsünü ve alışkanlıklarının anlatılmasını kapsar.Bu bilgilendirmenin yapılmasının sebebi ise yaşam döngüleri ve davranışları kontrol planını etkilemektedir.

Ev sahipleri (pire oluşumuna sebep olacak canlılar): Pire popülasyonunun besin kaynağı olan diğer hayvanların varlığının incelenmesi önemli konulardan biridir.pirelere fareler ,ev hayvanları,sokak kedileri ev sahipliği yapabilirler ve bulundukları alanlar taranmalıdır.